27 лютага 2025, Чацвер, 23:02
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 10
+85 +
555, 16:55, 27.02

Жыве Беларусь i герб наш ПАГОНЯ!

Адказаць
+15 +
777, 21:19, 27.02

Войскі пад Пагоняй ніколі не будуць штурмаваць Вільню. А вось з двухгаловай курыцай маюць такое жаданне!

Беларуская Пагоня абараняе і літоўцаў.

Адказаць
+33 +
Barista, 17:09, 27.02

Опять Литва.
Я их совсем не понимаю.

Адказаць
+7 +
Казя, 20:47, 27.02

"... хочуць адабраць у беларусаў адзін з галоўных сімвалаў нацыянальнага адраджэння."
==
Гэта брэхня!
5 маскалей правакатараў у Ліцве - гэта есчэ не Літва.
Рэспубліка Літва тут не да чога.
Літва нічога не збіраецца адбіраць у беларусаў.
Ні-чо-га!
Гэта прамаскоўская панрусісцкая кансервацыя спрабуе у артыкулах цішком укінуўшы пару атрутных фраз, пасварыць стрыечных братоў ліцвінаў, а сама балтаў і балта-славянаў.
Так сама яны робяць каб разбурыць і грамадства унутры Украіны.
Звецца - Гібрыдная вайна маскавітаў супраць беларусаў, украінцаў і літоўцаў.
Пасварыць усіх з усіма.
У мяне ёсць прозвішча і у майго стрыечнага, і траюраднага брата такое жа самае, таму як у нас адзін родны дзед і адзін агульны прадзед.
Так што ніхто ні у кога з нас не забраў прозвішча.
Яно у нас агульнае па праву.
Ня слухайце маскавітаў.
Мы ніколі з сучаснымі літоўцамі не ваявалі адзін супраць аднаго, а наадварот разам прайшлі цяжкія часы сярэднявечча.
Разам!!!
І павінны зноў быць разам.
Продкі, тутэйшых, этнічных беларусаў, аснова нашай нацыі - балцкія плямёны ад мора да р. Окі (Голядзь)!

Адказаць
+66 +
Odin., 17:17, 27.02

Это больше для спецслужб Литвы.
Ищите инициаторов, кто начал в Литве компанию против использования Погони в жизни Беларуских беженцев в Литве. Кто начал компанию по сбору подписей против Погони? Возможно эти люди из Литвы связаны с Беларуским КГБ,Завербованы или работают на КГБ-ФСБ, получают гранты или попали под шантаж Беларуским спецслужб, бизнес и т. д. Никогда до этого Литва не предъявляла по Погоне претензий. А тут такая шумиха. Не вижу другой причины.

Адказаць
+12 +
Serg, 19:11, 27.02

Літва ў адзін з самых цяжкіх перыядаў для беларускага народа хоча адабраць у нас нашы законныя гістарычныя сымбалы, якія растаптаў лука. паводзіны нагадваюць кацапаў.

Адказаць
+22 +
123, 19:23, 27.02

+100500, фсб-кгб уши прям торчат из всего этого. только там есть интерес в таком бреде

Адказаць
+39 +
Грамацей, 18:05, 27.02

По поводу нижней фотографии с гербами.
Сравните флаги Латвии и Австрии.
И никто не возмущается. Всё О. К.

Адказаць
+25 +
Бефар., 20:28, 27.02

Толькі МЫ, Беларусы, будзем вырашаць - ПАГОНЯ была, ёсьць і будзе заўсёды з намі, як і наша родныя Беларусь !

Адказаць
+2 +
artist, 22:28, 27.02

Ослиные уши бел.КГБ торчат, вся эта возня яйца выеденного не стоит! Как можно "запретить использование герба"? Да очень многие страны используют схожие гербы, из средневековья достались геральдические орлы (в том числе, двуглавые), львы, леопарды и прочая живность в различных интерпретациях! И ничего, живут люди и не парятся!

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны