Даже в Москве костел открыт для верников и службы идут постоянно на разных языках. Или кто_то панически боиться своего народа? Тогда только вслед за ......
фенцик страшно боится католиков,------------------------------------------------------ Пусть о детях своих подумает, что будет с ними . Если он так легко сдает Беларусь , дав добро голосовать россиянам то россияне их не пощадят--они не нужны им, много знают, много могут. Пусть подумает сначала о детях, а не о котоликах--пока есть время и есть возможность
Тут справа іншая, справа русафікацыі.
Каб Чырвоны Касьёл быў маскоўскай веры, яго ніколі не закрывалі б. Падлізваецца лукашэнка да масквы сваёй русафікацыяй.
Усё нацыянальна беларускае нішчыць, а веравызнанье, калі яно не маскоўскае, то душыць як толькі можа.
Чырвоны Касьцёл папаў у гэтую катэгорыю, а Беларускай Аўтакефальнай Праваслаўнй Царквы наогул ня хоча рэгістраваць.
Лукашысцка - рашысцкія халуі нішчаць усё роднае нам, усё беларускае,
акупанты ва ўладзе,
халуі ва ўладзе!
Але з 2020 мая вера - касцёл,
а не царква з цыбулінамі
І так адбылося ня толькі са мною пасля 2020
Дзякуй табе, Чырвоны касцёл, ты нас бараніў
і падтрымліваў
Мы вернем усё, так будзе
Даже в Москве костел открыт для верников и службы идут постоянно на разных языках. Или кто_то панически боиться своего народа? Тогда только вслед за ......
Ответитьфенцик страшно боится католиков, они в 2020 выступили против насилия, а значит и против самого усатого насильника
Ответитьфенцик страшно боится католиков,------------------------------------------------------ Пусть о детях своих подумает, что будет с ними . Если он так легко сдает Беларусь , дав добро голосовать россиянам то россияне их не пощадят--они не нужны им, много знают, много могут. Пусть подумает сначала о детях, а не о котоликах--пока есть время и есть возможность
ОтветитьФентик с 1994 костел не закрывал пока ему рашистская агентура, де факто управляющая РБ не приказала закрыть.
ОтветитьА в это время шкловский богохульник имел наглости поздравить папу рисмского и " пожелать" ему здоровья. Тварь без роду и племени зачатый в коровнике.
ОтветитьТут справа іншая, справа русафікацыі.
ОтветитьКаб Чырвоны Касьёл быў маскоўскай веры, яго ніколі не закрывалі б. Падлізваецца лукашэнка да масквы сваёй русафікацыяй.
Усё нацыянальна беларускае нішчыць, а веравызнанье, калі яно не маскоўскае, то душыць як толькі можа.
Чырвоны Касьцёл папаў у гэтую катэгорыю, а Беларускай Аўтакефальнай Праваслаўнй Царквы наогул ня хоча рэгістраваць.
Необольшевизм - он такой.
Ответитьсрочно потребовалось красивое здание для правления колхоза.
ОтветитьПадпалілі бесы лукашысты Касцёлы у́ Будславе, у Менску
ОтветитьЛукашысцка - рашысцкія халуі нішчаць усё роднае нам, усё беларускае,
Ответитьакупанты ва ўладзе,
халуі ва ўладзе!
Але з 2020 мая вера - касцёл,
а не царква з цыбулінамі
І так адбылося ня толькі са мною пасля 2020
Дзякуй табе, Чырвоны касцёл, ты нас бараніў
і падтрымліваў
Мы вернем усё, так будзе
В эрмитаж будут вывозить?
Ответить